english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Auto 100 / Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Škodovka reprezentuje ČR na MS v ledním hokeji 2021 v Rize

Začátkem května uspořádala firma Auto 100, distributor firmy Škoda Auto a.s. v Lotyšsku, slavnostní předání 45 nových elektrických crossoverů Enyaq iV organizátorům MS v ledním hokeji, které se uskuteční od 21. května do 6. června v Rize.

Za účasti zástupců velvyslanectví ČR v Lotyšsku se začátkem května uskutečnilo komorní, ale přesto velmi slavnostní, předání flotily 45 nových plně elektrických crossoverů Enyaq iV v té nejvyšší výbavě a vyvedených v barvách šampionátu. V rámci hodinového setkání před hlavní hokejovou halou Arena Rīga vzniklo video, v němž kromě manažera firmy Auto 100 pana Mārise Jansonse a šéfa lotyšského organizačního výboru pana Edgarse Buncise vystoupila i velvyslankyně ČR v Lotyšsku paní Jana Hynková. Ve svém příspěvku vypíchla význam firmy Škoda Auto a.s. jako jednoho z nejvýznamnějších tradičních českých exportérů a označila jeho výrobky za „rodinné stříbro“ České republiky. Zároveň ocenila inovativní přístup a neustálé vyvíjení nových technologií s ohledem na „zelenou“ budoucnost.

Firma Škoda Auto a.s. má v Lotyšsku velmi dobrou pověst a její distributor Auto 100 patří k nejdynamičtějším ve firemní distribuční síti. Škodovky se v Lotyšsku dlouhodobě drží na předních místech žebříčku prodaných nových aut a metou je samozřejmě místo první. V roce 2020 se značka Škoda dělila o druhé místo se svým koncernovým „bratrem“ Volkswagenem a již začátkem roku 2021 byla Škoda Octavia nejprodávanějším typem nových aut. I nové technologie mají v Lotyšsku slibnou budoucnost. Jak potvrdil manažer firmy Auto 100, pan Māris Jansons, lotyšský zákazník je naladěn na používání zelenějších technologií a i logistická podpora v Lotyšsku roste tak, aby byl zajištěn bezproblémový provoz elektrických automobilů.

Video ze slavnostního předání vozů Enyaq iV je ke zhlédnutí zde. Oficiální text Škoda Auto a.s. zde.

 

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Škoda IIHF

Marta Hušková, ekonomická diplomatka ZÚ Riga