english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lotyšské oslavy 90. výročí zahájení výroby motocyklů značky Jawa a 100. výročí založení společnosti ČZ

V sobotu 10. srpna se ve filmovém městečku Cinevilla v Zemgale  konaly oslavy 90. výročí zahájení výroby motocyklů  Jawa a 100. výročí založení společnosti ČZ. Lotyšský Jawa klub zorganizoval v tento den již deváté setkání majitelů československých motocyklů a jejich příznivců.
 

Slavnost motocyklů trvala od 9. do 11. srpna, v sobotu 10. srpna mohli návštěvníci i fanoušci motocyklů obdivovat historické stroje ve filmovém městečku Cinevilla v Zemgale. Více než sto účastníků z různých zemí přijelo v tento den na historických i novodobých motocyklech ve slavnostní koloně z  Jelgavy do Cinevilly. V Cineville byl připraven celodenní program pro malé i velké návštěvníky. Bylo možné si prohlédnout výstavu historických motocyklů Jawa a ČZ, navštívit dílnu, projet se na motocyklu, nechat se vyfotografovat s historickými stroji a mezi jiným se zúčastnit i  společenské hry s otázkami týkajícími se historie motycyklů Jawa a ČZ i České republiky.

Slavnostní setkání majitelů motocyklů a jejich příznivců zahájil velvyslanec České republiky v Rize Miroslav Kosek, obchodní manažer podniku Jawa Jiří Kraft a koordinátor lotyšského Jawa klubu Eduards Straumītis. Miroslav Kosek ve svém projevu uvítal všechny účastníky a popřál firmě Jawa a ČZ hodně úspěchů do budoucnosti. Vědomostní soutěží malé i dospělé účastníky provedli pracovníci velvyslanectví, kteří také na závěr udělili výhercům ceny a předali drobné dárky – překlady knih českých autorů do lotyšského jazyka a české cukrovinky.

Galerie


Jawa a ČZ