english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání se studenty Střední školy stavební v Třebíči

V pátek  5.dubna 2019 se velvyslanec Miroslav Kosek setkal na Velvyslanectví ČR v Rize se studenty a pedagogy Střední školy stavební v Třebíči, kteří v Rize absolvovali dvoutýdenní stáž.

Velvyslanec vyzdvihl a kladně zhodnotil celý projekt, úsilí studentů i učitelů nejen z pohledu studijního a technologického, ale také z úhlu navazování nových vztahů s partnerskými lotyšskými školami a ve výměně zkušeností.

Studenti se v první části projektu v rižské stavební průmyslové škole Celtniecības koledža zabývali  stavem a kvalitou vnitřního mikroklimatu a efektivitou přirozeného větrání. Speciálním přístrojem měřili mimo jiné i koncentrace CO2, měřili také teplotu a vlhkost vzduchu ve vybraných místnostech. Naměřené hodnoty následně hodnotili podle platné legislativy. V průběhu stáže rovněž posuzovali proudění vzduchu v budovách a možnosti přirozeného větrání konkrétních budov.

Ve druhé části studenti nacvičovali montáž okenních a dveřních otvorů, učili se pracovat s moderními materiály otvorových výplní a montážními technologiemi, získávali znalosti, které jednoznačně vedou ke snížení spotřeby energie při provozech budov.