english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lotyšské národní předkolo 47. ročníku MDVV Lidice 2019

Ve čtvrtek 21. února 2019 se konalo v  prostorách Přírodovědeckou fakulty Lotyšské univerzity národní předkolo Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, MDVV Lidice 2019.
 

Výtvarné práce (kresby, malby, plastiky, výrobky z papíru, skla i keramiky)  bylo možné shlédnout v prostorách Přírodovědecké fakulty. Vybrané práce budou odeslány do letošního 47. ročníku soutěže MDVV Lidice 2019. Tématem letošního 47. ročníku soutěže je „Chemie“.

V  Lotyšsku je o MDVV již řadu let obrovský zájem, o čemž svědčí i letošní lotyšské předkolo, do něhož bylo zasláno 943 děl z 54 lotyšských regionů a měst. Z nich bylo vybráno 211 kreseb, které budou odeslány do Lidic k ohodnocení odbornou porotou.

Úvodem slavnostního odpoledne za lotyšské organizátory k dětem promluvil vedoucí katedry fyzikální chemie Chemické fakulty Lotyšské univerzity profesor Andris Actiņš a Agra Bērziņa ze Státního centra pro vzdělávání při Ministerstvu školství.

Velvyslanec Miroslav Kosek pozdravil přítomné děti, rodiče, pedagogy a organizátory a ve svém krátkém projevu zdůraznil význam soutěže. Vyjádřil radost nad velkým zájmem dětí i dospělých, popřál mladým tvůrcům hodně štěstí, poděkoval dětem i jejich pedagogům za účast v soutěži a předal 14 čestných uznání.

Galerie


předkolo MDVV Lidice 2019