english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášení vítězů 47. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2019 v Rize

Velvyslanectví České republiky uspořádalo 29. října 2019 v prostorách Rižské radnice tradiční slavnostní vyhlášení oceněných ve 47. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice (MDVV).
 

V roce 2019 uplynulo 150 let od zveřejnění Mendělejevovy periodické soustavy prvků, ve spolupráci s UNESCO proto bylo pro 47. Ročník MDVV Lidice vybráno téma „Chemie“.

V letošním ročníku se na výtvarnou výstavu zaregistrovalo 106  lotyšských škol i jednotlivců. Ze škol a dětských center bylo do České republiky přivezeno k posouzení 532 prací, maleb, kreseb, grafik, keramických a kombinovaných prostorových prací, fotografií i krátkých video sekvencí, z nichž odborná porota vybrala  39  nejzdařilejších, udělila 32 čestných uznání a 7 medailí  „Lidická růže“.

Slavnostní odpoledne s vyhlášení vítězů 47. ročníku MDVV Lidice 2019  zahájila  svým proslovem chargé d'affaires Marta Hušková a výkonný ředitel Rižské radnice Juris Radzevičs, k oceněným dětem promluvila i  vedoucí oddělení pro vzdělávání, kulturu a sport Rižské radnice Eiženija Aldermane  a zástupkyně Národního centra pro vzdělávání Agra Bērziňa.

Následně předala chargé d'affaires Marta Hušková nejúspěšnějším mladým tvůrcům diplomy a medaile.

Na závěr odpoledne byla oceněným promítnuta česká pohádka „Tři oříšky pro Popelku  režiséra Václava Vorlíčka.  Film simultánně tlumočila Halina Lapiňa.

Mladí umělci a jejich pedagogové i v tomto roce potvrdili, že Lotyšsko patří k nejhojněji zastoupeným účastníkům   i k  účastníkům pravidelně  vysoce oceňovaným na MDVV. 

Galerie


MDVV Lidice 2019