english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
mikulasska_2
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vánoční setkání na ZÚ s krajany a přáteli ČR

V adventním měsíci se na ZÚ Riga uskutečnily dvě akce, při nichž se velvyslanec a pracovníci úřadu setkali s krajany a přáteli ČR. První byla Mikulášská besídka dne 9. prosince, kterou ve spolupráci se ZÚ uspořádali čeští krajané, druhé bylo setkání se členy Lotyšsko-české společnosti dne 17. prosince.

Vzhledem k omezeným finančním možnostem na oslavy státního svátku ČR 28. října v tomto roce, který se uskutečnil na ZÚ pouze v diplomaticko politickém formátu, nebyli jako tradičně pozváni všichni krajané a členové Česko-lotyšské společnosti. Proto byla s těmito skupinami uspořádána dvě setkání v předvánočním čase v reprezentačních prostorách  ZÚ.    

Dne 9. prosince se uskutečnila Mikulášská besídka pro krajany. Bohaté pohoštění a program pro děti připravili krajanské rodiny a ZÚ Riga zajistil Mikuláše, čerta a anděla. V příjemné atmosféře a připomenutí českých tradic jsme měli možnost se neformálně setkat s aktivní částí našich krajanů žijících dlouhodobě v Lotyšsku a obdarovat cca 9 dětí školního a předškolního věku připravenými mikulášskými dobrotami. Druhého setkání 17. prosince se zúčastnila převážná část členů Lotyšsko-české společnosti. Jednalo se o jejich první setkání s novým velvyslancem P. Šepeľákem, a proto setkání mělo velmi slavnostní, přesto srdečný přátelský charakter.