english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
vanocni_dobrocinny_trh_2012_6
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ZÚ Riga se opětovně zúčastnil vánočního charitativního trhu

Dne 1. prosince 2012 uspořádal Mezinárodní žeský klub v Rize již 16. ročník Vánočního charitativního trhu, tentokrát v budově Rižského magistrátu. Akce se zúčastnila řada sponzorů z místních institucí i soukromých firem za zahraniční účasti 29 velvyslanectví. Česká republika se prezentovala společně s partnery V4.

ZÚ Riga se již po několikáté zúčastnil tohoto dobročinného podniku, jehož výtěžek je věnován na lotyšské dětské domovy. Po velmi dobré zkušenosti se trh uskutečnil již podruhé ve dvou patrech budovy Rižského magistrátu. Velmi dobrá organizační příprava i mediální rozsáhlá kampaň přilákaly velké množství zájemců. Rovněž pestrá nabídka národních specialit i zajímavé suvenýry byly velkým lákladlem pro dospělé i děti.

Po dohodě velvyslanců se státy V4, které jsou všechny v Lotyšsku akreditovány, prezentovaly společně. Všechny nabídly své regionální speciality. ZÚ ČR svými silami a ve spolupráci s českými krajany připravil řízky s bramborovým salátem, české chlebíčky, vánočky a vánoční cukroví. Vedle toho jsme prodávali české knihy Hrabala, Viewegha a Jirotky v lotyšském překladu a CD s českou klasickou hudbou. Ačkoliv jsme měli dostatčné zásoby, zájem byl tak veliký, že již hodinu před koncem trhu jsme vše vyprodali.     

Pro zajímavost, trh se konal hned den po skončení naší výstavy Lidice 2012, která byla vystavena v hlavním vestibulu radnice.

 

 

Galerie


Vánoční bazar 2012