english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
x007
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České/Visegrádské zastoupení na BaltTour 2014

Ve dnech 7.-9. 2. 2014 se na rižském výstavišti v Ķīpsale konal XXI. mezinárodní veletrh cestovního ruchu BaltTour. Na dopoledne pro odbornou veřejnost dne 7. 2. navázaly návštěvnické dny. Severní, „národní“ pavilon opanovaly lotyšské regiony, tour operátoři a výrobci tradičního rukodělného zboží. V jižním pavilonu se soustředili zahraniční vystavovatelé. Celkem bylo na 250 stáncích zastoupeno přes 600 vystavovatelů ze 40 zemí Evropy, Asie a Afriky. Počtem vystavujících i návštěvností přes 30 tis. osob jde o největší akci svého druhu v Pobaltí.

Své společné oficiální zastoupení na veletrhu měly též ČR, Maďarsko, Polsko a Slovensko, historicky podruhé na společném visegrádském stánku. Nově zavedená tradice velí, že logistiku akce v Rize, včetně kofinancování, obstarává předsednická země, aktuálně tedy Maďarsko. Hlavním profesionálním partnerem pro realizaci expozice se pak znovu stala varšavská kancelář CzechTourism. Kromě ředitelky kanceláře doplňovala českou účast zástupkyně CK Astra, orientované na lázeňskou turistiku.

Zahájení veletrhu byli přítomni a s ředitelkou CzechTourism Varšava I. Bílkovou o konkrétních možnostech další spolupráce při posilování turistické výměny v relaci Lotyšsko-ČR jednali vedoucí zastoupení CzechTrade v Pobaltí M. Stolařová a zástupce vedoucího ZÚ Riga J. Smyček. Zájem Lotyšů o ČR neutichá, v r. 2013 strávili v ČR 31.537 nocí, což představuje nárůst třetí rok v řadě (meziročně o 16 %).

Galerie


balttour2014