english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěch na Vánočním charitativním bazaru v Rize

Dne 6. 12. 2014 v budově rižské radnice uspořádal zdejší Mezinárodní ženský klub Vánoční charitativní bazar. Velvyslanectví ČR otevřelo svůj prodejní stánek společně s partnery V4 a svojí účastí tak navázalo na každoroční úspěšnou tradici.

Díky výborné organizační a mediální přípravě byl zájem lotyšské veřejnosti opravdu velký. Pestrá nabídka národních specialit a zajímavých vánočních suvenýrů přilákala mnoho návštěvníků z řad obyvatel i hostů lotyšské metropole.

Pracovníci ZÚ Riga připravili pro gurmány tradiční český guláš, dále domácí vánoční pečivo, Karlovarské oplatky, Becherovku a keramiku s vánočními motivy. Značnému  zájmu návštěvníků se těšily předměty, které jsme pro tento účel získali od výrobců jako sponzorský dar. Jednalo se o broušené sklo od „Tom Bohemia Krystal“ z Bělé pod Bezdězem a o sady skleniček se znakem karlovarského „třináctého pramene“  od likérky Jan Becher.

Zájem o české speciality a tradiční české výrobky byl velký, takže pracovníci ambasády mohli v letošním roce na dobročinné účely odevzdat rekordní tržbu.

Galerie


Vánoční charitativní bazar v Rize