english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
dsc_0063
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec přijal národní delegáty Evropského parlamentu mládeže

Na okraj 75. mezinárodního zasedání Evropského parlamentu mládeže konaného v Lotyšsku přijal dne 21. 3. 2014 velvyslanec P. Šepeľák národní účastníky z ČR.

Ve dnech 14.-23. 3. 2014 se v Lotyšsku konalo 75. mezinárodní zasedání Evropského parlamentu mládeže (EYP) za účasti tří stovek delegátů z 39 zemí. Šestičlennou národní delegaci z ČR, tvořenou studentkami a studenty ve věku 18-19 let se zájmem o Evropu, politiku a veřejné dění, přijal dne 21. 3. 2014 večer na velvyslanectví ČR velvyslanec Pavol Šepeľák.

Po krátkém osobním představení studentů proběhla více jak dvouhodinová diskuse, ve které se studenti zajímali jak o fungování a práci české diplomacie v zahraničí, tak o současné politické dění a postoj ČR k aktuálním událostem na Ukrajině v kontextu kroků EU a USA vůči Rusku.

Studenti se také zajímali o možnost práce v diplomatických službách, aplikaci kariérního řádu MZV ČR a o faktickou náplň práce diplomatů v zahraničí. Mnoho dotazů se také týkalo osobní zkušenosti P. Šepeľáka z jeho působení jako velvyslance ČR v Pákistánu.

Na oplátku studenti odpověděli na dotazy týkající se výběru české delegace na 75. mezinárodní zasedání EYP. Vyprávěli o svých zkušenostech ze studia v ostatních členských státech EU a porovnávali možnosti a společenské klima s ČR.

Z reakcí přítomných bylo patrné, že přijetí proběhlo k oboustranné spokojenosti a je možné, že s některými ze zúčastněných se v budoucnosti setkáme v české nebo evropské diplomacii.

Galerie


Evropský parlament mládeže