english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zapojení českých firem do lotyšského projektu inovací ve školství

Společnost SIA Microsoft Latvia a SIA Latvijas Mobilais Telefons dne 22. 10. 2014 v Národní knihovně za účasti českých firem pořádaly prezentaci pilotního projektu inovací ve školství „Připraveni pro zítřek“.  Prezentaci zahájil lotyšský prezident Andris Bērziņš, ministryně školství  Ina Druviete a velvyslanec ČR v Lotyšsku Pavol Šepeľák.

Cílem akce bylo ukázat, jak lze nejnovější technologie smysluplně a efektivně integrovat do lotyšských vzdělávacích zařízení, současně zajistit zvýšení kvality vzdělání, zapojení a zájem školáků a také bezpečnost a nedotknutelnost jejich osobních údajů. SIA Microsoft a SIA Latvijas Mobilais Telefons postupně zavádějí školící program „Připraveni pro zítřek“ do pěti škol ve městech Liepāja, Sigulda, Kekava, Ventspils a Daugavpils. V rámci projektu budou jednotlivé školy vybaveny tablety podle různých věkových kategorií.

České firmy Corinth s.r.o. a Be3D s.r.o. se akce zúčastnily se samostatnou prezentací.  Obě firmy zahájily úzkou spolupráci s lotyšskými společnostmi a očekávají, že započatý proces s výše uvedenými firmami jim umožní rozšířit aktivity na lotyšském trhu.

„Připraveni pro zítřek“ je částí projektu „Smysluplné využití technologií v procesu vyučování“ realizovaného SIA Microsoft Latvias a SIA Latvijas Mobilais Telefons a dalších mezinárodních partnerů. Podstatou projektu je zajistit vzdělání, které by odpovídalo požadavkům pracovního trhu  21. století, zavést  personifikovaný  model  vyučování, zvyšovat  motivaci dětí ke vzdělání a překonávat zavedené stereotypy ve vyučovacím procesu.

Zapojení českých firem do lotyšského projektu inovací ve školství

Zapojení českých firem do lotyšského projektu inovací ve školství