english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr obrany České republiky navštívil Rigu

Dne 2. června 2016 ministr obrany České republiky pan Martin Stropnický vykonal oficiální návštěvu Lotyšska. Setkal se se svým lotyšským protějškem ministrem obrany Raimondsem  Bergmanisem a s velitelem lotyšských ozbrojených sil generálporučíkem  Raimondsem  Graubem.

Účastníci během setkání diskutovali o lotyšsko-české bilaterální obranné spolupráci a přípravě na nadcházející summit NATO. Dalším tématem jejich rozhovorů bylo rozhodnutí o trvalé přítomnosti sil NATO v pobaltských státech a v Polsku, stejně jako bezpečnostní situace v regionu.

Ministr obrany Martin Stropnický v průběhu své cesty do lotyšské Rigy navštívil Velvyslanectví ČR v Rize, kde se zúčastnil prezentace organizované zástupcem  „Strategic Communications Centre of Excellence“ v Rize plukovníkem Aivarem  Jaeskim.

Dalším bodem programu návštěvy byla prohlídka Musea války v Rize, kde měl pan ministr možnost shlédnout  výstavu fotografií "Mise za mír" věnovanou účasti českých a gruzínských vojáků ve vojenských misích v Afghánistánu.

Galerie


Ministr obrany ČR v Rize