english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva předsedy vlády v Lotyšsku

Ve dnech 5. a 6. listopadu navštívil předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka Lotyšsko, kde se zúčastnil Summitu zemí formátu 16+1.
 

Vedle hlavního programu se předseda vlády Bohuslav Sobotka setkal 5. listopadu s premiérem Lotyšska Márisem Kučinskisem a jednal s ním mj. o spolupráci obou zemí v ekonomické a bezpečnostní oblasti. Téhož dne se uskutečnily další bilaterální rozhovory s premiéry Makedonie, Chorvatska a Číny a v neděli 6. listopadu se premiér setkal s předsedou srbské vlády.

 

V průběhu druhého dne návštěvy si premiér prohlédl historické centrum Rigy a s celou delegací zavítal i na hrad Bauska v jižním Lotyšsku. Delegaci na hradě Bauska přivítal pan Māris Skanis, ředitel muzea, a p. Raitis Ᾱbelnieks, starosta města Bauska. Při prohlídce hradu se předseda vlády i ostatní hosté, mezi kterými byl např. i náměstek ministra zahraničních věcí L. Kaucký, poslanec a starosta města Náchod J. Birke aj. seznámili s hradními sbírkami a zejména s výsledky dvacetileté práce českých restaurátorů při obnově hradu. V rámci prohlídky hradu navštívil předseda vlády výstavu „Karel IV., král český a císař římský“, která byla u příležitosti 700. výročí narození panovníka připravena českým Národním muzeem.

 

Města Náchod a Bauska jsou již 10 let partnerskými městy a velmi aktivně spolupracují, zejména v oblasti kultury. Člen delegace premiéra, starosta města Náchod a poslanec pan J. Birke se zde setkal se svým kolegou, starostou města Bauska panem Raitisem Ᾱbelnieksem a projednali budoucí společné kulturní projekty obou partnerských měst. Nad některými společnými projekty plánovanými na příští rok převzalo záštitu i velvyslanectví České republiky v Rize.

Galerie


Návštěva předsedy vlády Bohuslava Sobotky v Lotyšsku