english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce při příležitosti státního svátku vzniku Československé republiky

Ve čtvrtek 27. října se na Velvyslanectví České republiky v Rize konala slavnostní recepce u příležitosti 98. výročí vzniku Československa.

Po přivítání  hostů zahájil velvyslanec České republiky v Lotyšsku Miroslav Kosek po zaznění české a lotyšské hymny slavnostní recepci proslovem a přípitkem.

Recepce se zúčastnili zástupci všech ambasád přítomných v Rize, poslanci Saeimy a představitelé kulturních, podnikatelských i sportovních kruhů, zástupci krajanské komunity a členové Lotyšsko – české společnosti.

Oslava Dne vzniku Československé republiky byla sponzorsky podpořena společností Karlo Motors Skoda, dovozcem vozů Škoda do Lotyšska, která před budovou ZÚ Riga představila modely Škoda Superb (verzi Laurin & Klement) a Škody Fabia Monte Carlo, dále společností Stanbev (výhradní dovozce piva Budvar) a společností LeBens  (která na recepci dodala balené minerální vody Mattoni).

Slavnostní atmosféru doplnili i členové Latvian Jawa Klubs kteří představili různé typy motocyklů značky JAWA - veterány, Jawu 350 či Jawu 350-638 a např. i slavný strakonický skútr Čezeta, které zejména připomněly přítomným slavnou minulost této značky, která byla dříve v Lotyšsku velmi populární a představovala příklad nejvyšší české kvality.