english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec České republiky navštívil Liepaju

V průběhu své pracovní návštěvy ve městě Liepaja, která se uskutečnila dne 13. července, se český velvyslanec v Lotyšsku Miroslav Kosek setkal s předsedou městské rady Uldisem Sesksem.

Tato cesta byla zaměřena na seznámení se s regionem, na vytvoření možných perspektiv spolupráce s českými partnery a na zjištění investičních příležitostí.  Velvyslanec navštívil v Liepaji průmyslový Business Park, pobočku Lotyšské obchodní komory, prohlédl si reprezentativní prostory nové koncertní haly Lielais Dzintars a navštívil největší provoz na zpracování ryb „Kolumbija Ltd“. Naskytla se také příležitos k setkání s mladými českými reprezentanty, kteří se zúčastnili Mistrovství Evropy juniorů v bridgi.

V rámci návštěvy předseda rady města pan Uldis Sesks představil hostům příležitosti, které město nabízí. Poté účastníci setkání diskutovali o vzájemně užitečných hospodářských, obchodních a kulturních příležitostech za účelem rozvíjení česko - lotyšských  kontaktů se zaměřením na energetiku, dopravu, životní prostředí a oblast cestovního ruchu.

Velvyslanec Miroslav Kosek v průběhu své návštěvy slavnostně zahájil výstavu „Praha objektivem tajné policie“. Po Rize, kde se tato výstava setkala s mimořádným zájmem odborné veřejnosti i sdělovacích prostředků, se jedná o již druhou expozici v Lotyšsku. Kulturní spolupráce bude pokračovat i v příštím roce uspořádáním výstavy věnované divadelnímu architektovi a scénografovi Joanu Brehmsovi, který se narodil v Liepaji a řadu let působil ve svém oboru v České republice.

 

 

Galerie


Velvyslanec ČR navštívil Liepaju