english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

46. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018 v Rize

Velvyslanectví České republiky v Rize uspořádalo 25. září 2018 v prostorách Rižské radnice tradiční slavnostní vyhlášení vítězů 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018.

Mezinárodní organizace UNESCO vyhlásila desetiletí 2018-2028 Mezinárodní dekádou vody pro trvale udržitelný rozvoj, a proto jsme se rozhodli zvolit jako hlavní téma 46. ročníku soutěže „Voda (nad zlato)“.

V letošním ročníku se na výtvarnou výstavu zaregistrovalo 121  lotyšských škol i jednotlivců. Ze škol a dětských center bylo do České republiky přivezeno k posouzení rekordních 758 prací, maleb, kreseb, grafik, keramických a kombinovaných prostorových prací, z nichž odborná porota vybrala  29  nejzdařilejších  a udělila 27 čestných uznání a 2 medaile „Lidická růže“.

 

Slavnostní odpoledne s vyhlášení vítězů 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy (MDVV) Lidice 2018  zahájil svým proslovem velvyslanec Miroslav Kosek, k oceněným dětem promluvila i Astra Aukšmuksta ze Státní agentury pro vzdělávání, vedoucí oddělení pro vzdělávání, kulturu a sport Rižské radnice Eiženija Aldermane  a koordinátorka  projektu MDVV Lidice v Lotyšssku  Ilze Rimicane.

Poté velvyslanec předal nejúspěšnějším mladým tvůrcům diplomy a medaile. Na závěr odpoledne se pro účastníky uskutečnila projekce české  pohádky „Třetí princ“  režiséra Antonína Moskalyka.  Film a simultánně tlumočil Māris Delveris.

 

Mladí umělci a jejich pedagogové znovu potvrdili, že jejich země patří  k  účastníkům pravidelně  oceňovaným na MDVV.  Je to díky  talentu i vytrvalosti dětí i nadšení a práci jejich učitelů i rodičů.

 

Gratulujeme.

Galerie


mdvv_lidice_2018