english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání předsednictví v Radě EU v Lotyšsku

Dne 29. června 2022 převzalo symbolicky Velvyslanectví České republiky v Lotyšsku předsednictví v Radě EU od Velvyslanectví Francie. Slavnostní akce proběhla v Domě Evropy v Rize a zúčastnili se jí představitelé diplomatických misí členských zemí EU, zástupci místních organizací a úřadů i médií.

Ve středu 29. června 2022 proběhlo v Domě Evropy symbolické předání předsednictví v Radě Evropské unie mezi Francií, která předsedala Radě EU v první polovině roku 2022, a Českou republikou, která se této čestné funkce ujme od 1. července na dalších šest měsíců.

Obecným cílem českého předsednictví je v nejvyšší možné míře přispět k vytváření podmínek pro bezpečnost a prosperitu EU v kontextu evropských hodnot svobody, sociální spravedlnosti, demokracie a právního státu a odpovědnosti za životní prostředí. Evropská unie se musí zaměřit na zajištění bezpečnosti společně s NATO a zajištění strategické odolnosti a konkurenceschopnosti evropské ekonomiky.

Akce se zúčastnili zástupci diplomatických misí v Lotyšsku, místních úřadů a vybraná média. Předsednictví si symbolicky předaly velvyslankyně Francie v Lotyšsku paní Aurélie Royet-Gounin a velvyslankyně České republiky v Lotyšsku paní Jana Hynková.

Velvyslanectví České republiky v Lotyšsku děkuje Francii za vynikající zvládnutí předsednictví a těší se na budoucí úzkou spolupráci s členskými státy EU.

#CZPRES

#EU2022CZ

EU PRES Riga

EU PRES Riga

EU PRES Riga

EU PRES Riga

EU PRES Riga

EU PRES Riga

EU PRES Riga

EU PRES Riga