english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český jazz v Saúdské Arábii

V rámci Dnů Evropy v Saúdské Arábii, které proběhly v květnu 2016, se uskutečnilo několik koncertů českého jazzového tria

České Jazzového trio Dorůžka / Novák / Slavík, v němž David Dorůžka hraje na kytaru, Martin Novák na bicí a Jiří Slavík na kontrabas a klávesy, prezentovalo před mezinárodním publikem i našimi krajany vlastní tvorbu, aranžmá písní z repertoáru orchestru R. A. Dvorského i  jazzové standardy T. Monka, Ch. Minguse nebo D. Reinhardta. Všechna vystoupení tria, profesionální a emotivní přístup umělců ke hraní se setkala s mimořádnou odezvou a byla ve všech případech oceněna dlouhotrvajícími ovacemi. Hudebník a pedagog Jiří Slavík jr. uspořádal v rámci svého krátkého pobytu také seminář pro studenty hudebního oddělení na Americké mezinárodní škole v Rijádu.

V SAU jsou hudební produkce raritou a dokáže je zorganizovat pouze několik málo evropských zahraničních misí. Turné Jazzového tria tak přispělo ke zvýšení povědomí o České republice nejen v Rijádu samotném, ale prostřednictvím diváků a posluchačů z řady zemí celého světa také v těchto komunitách.

jazztrio

 

jazztrio