english  česky 

rozšířené vyhledávání

Krajané v KSA

Krajanský spolek Čechů a Slováků "Al Mamlaka" vznikl v Království Saúdské Arábie v roce 2009 s cílem poskytnout krajanům z obou zemí podporu ve formě společných akcí. Díky spolku mohou nově příchozí krajané snáze zvládnout adaptaci v novém prostředí a setkávat se s ostatními Čechy a Slováky, kteří již v Saúdské Arábii nějakou dobu žijí.

Spolek je registrován při velvyslanectví České republiky v Rijádu, jeho činnost je řízena Výborem a odsouhlasenými stanovami. Výbor spolku je volen na dobu jednoho roku na krajanské výroční chůzi, na které lze v rámci potřeb měnit též stanovy.

Spolek každoročně připravuje zajímavý a pestrý program, který zahrnuje krajanské večírky, výlety, kulturní a sportovní akce akce, dětské programy a mnoho dalších.

Přihlásit se do spolku může kdokoli, kdo má české nebo slovenské občanství (v případě rodinného členství alespoň jeden z manželů). Členství přináší zvýhodnění při vstupném na jednotlivé akce. Kontaktní emailová adresa je spolekalmamlaka@gmail.com.

Pod záštitou krajanského spolku fungovala do r. 2017 při českém velvyslanectví Česká škola, jejímž cílem byla nejen podpora českého jazyka, ale také zvyšování povědomí o českých reáliích a kultuře. Pro nedostatek zájemců výuka od r. 2018 nepokračuje.

Česká škola

Česká škola

Krajanská oslava 28. října

Krajanská oslava 28. října

Mikulášská 2015

Mikulášská 2015

Košt 2015

Košt 2015

Košt 2015_2

Košt 2015_2

Zdroj: Krajanský spolek Al Mamlaka