english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Omán se představil na 3. konferenci Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ústavu mezinárodních vztahů „Reaching out to the Other: Overcoming Intercultural Conflicts“

Dne 7.11.2018 se v prostorách Ministerstva zahraničních věcí ČR konala konference o možnostech překonávání mezikulturních konfliktů „Reaching out to the Other: Overcoming Intercultural Conflicts“. Na konferenci se představil Omán s výstavou Message of Islam.

Z iniciativy Velvyslanectví Česká republiky v Rijádu a v úzké spolupráci Ministerstva zahraničních věcí České republiky, Ústavu mezinárodních vztahů, Ministerstva pro náboženské záležitosti Sultanátu Omán, Česko-ománského výboru zahraniční sekce Hospodářské komory ČR a společnosti Plechárna Design Factory se podařilo realizovat velice zajímavou účast Ománu na třetím ročníku mezinárodní konference o mezikulturním dialogu.

Ve vestibulu ministerstva byla umístěna výstava Message of Islam, která prezentovala snahy Ománu o mírovou koexistenci a pochopení mezi národy, vzájemný respekt k lidským právům mezi lidmi různých kultur a náboženství s důrazem na společné hodnoty a boj proti extrémismu, terorismu, násilí a nenávisti. Výstavu, kterou připravilo Ministerstvo pro náboženské záležitosti Sultanátu Omán, byla prezentována již ve 37 zemích celého světa a v České republice měla premiéru. Výstava byla doplněna rovněž prezentací vzájemných česko-ománských vztahů jako v oblasti politické, obchodní, tak i kulturní. Výstavu připravil český výtvarník P. Šťastný společně se svým ománským kolegou kaligrafem S. Al-Shukairim.

Na úvod konference zahájili výstavu za českou stranu náměstek ministra zahraničních věcí p. Lukáš Kaucký a a za Omán poradce ministra pro náboženské otázky p. Mohammed Said Al-Mammari. Pn Al-Mammari byl pak i jedním z hostů panelové diskuse, na které odborníci z řad akademiků, expertů z nevládní sféry, médií i diplomacie diskutovali o praktické možnosti překonávání mezikulturních konfliktů. Konference zdůraznila význam dialogu a komunikace při transformaci a možném řešení politických a ozbrojených konfliktů.

Ománskou účast bedlivě sledovala i ománská média včetně televizního štábu, jejichž první odezvy se objevily v ománských médiích hned následující den.

Mediální pokrytí akce:

https://www.youtube.com

https://timesofoman.com

http://www.omandaily.om

https://alroya.om

http://alwatan.com

http://almasar.co

https://www.bald-news.com

https://www.wikimsrweb.com