english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ELKO EP
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká společnost Elko EP podepsala v Saúdské Arábii dohodu o spolupráci na projektech Smart Cities

Dne 27. září podepsali zástupci české společnosti ELKO EP memorandum o spolupráci s jedním z nejvýznamnějších saúdských elektrotechnických výrobců Alfanar. Obsahem dokumentu je spolupráce při vývoji a výrobě prvků a řešení pro Internet věcí (IoT). Podpisu byli přítomni poslanec MUDr. David Kasal a ekonomický diplomat velvyslanectví ČR v Rijádu Vojtěch Hromek.

Zástupci společnosti ELKO EP podepsali dne 27. září 2018 v průmyslovém komplexu Alfanar na kraji hlavního města Rijádu memorandum o spolupráci při vývoji a výrobě prvků Internetu věcí IoT k použití zejména v projektech chytrých měst (Smart Cities). Spolupráce se v této fázi bude týkat zejména senzorů pro řízení chytrého veřejného osvětlení. 

p. Jiří Konečný, předseda představenstva ELKO EP (uprostřed) a p. Husam Khanji, Home Automation Manager spol. Alfanar (vlevo) podepisují memorandum o spolupráci za přítomnosti poslance MUDr. Davida Kasala (vpravo).

p. Jiří Konečný, předseda představenstva ELKO EP (uprostřed) a p. Husam Khanji, Home Automation Manager spol. Alfanar (vlevo) podepisují memorandum o spolupráci za přítomnosti poslance MUDr. Davida Kasala (vpravo).

Koncept Smart Cities hraje významnou roli v budoucích projektech, se kterými počítají vládní strategie, zejména Vize 2030, která se zaměřuje na diverzifikaci a modernizaci saúdské ekonomiky. Vývoj a výroba technologií s vysokou přidanou hodnotou tak tvoří její nedílnou součást, což otevírá prostor pro spolupráci s českými firmami, které v této oblasti již mají expertízu a potřebné know-how. Obohacení saúdských aglomerací o chytré prvky se nachází na svém počátku, je tedy vhodný čas navazovat spolupráci. Také v řadě dalších průmyslových odvětvích je potenciál spolupracovat, přičemž největší zájem je o transfery technologií a postupů v elektrotechnickém a chemickém průmyslu.

Společnost Alfanar je jedním z předních elektrotechnických výrobců v Saudské Arábii s více než 22 000 zaměstnanci. Je významným hráčem na celém regionu Blízkého a Středního východu. Divize Alfanar Electric se zabývá výrobou elektrotechnických zařízení od běžných vypínačů, zásuvek přes vodiče, kabely, světelné zdroje, transformátory až po rozvaděče nízkého a vysokého napětí. ELKO EP je jedním z předních českých i světových výrobců elektronických zařízení pro automatizaci domů, budov a průmyslu s 25letou historií. Vedle produktů, jako jsou relé, chytré instalace nebo zařízení pro Internet věcí (IoT), nabízí společnost také komplexní řešení na míru.

Zleva:  Husam Khanji, Alfanar Home Automation Manager,Ahmad Rachwani, Alfanar Executive manager,A.S. Al-Mutlaq, Alfanar Chairman, Jiří Konečný, předseda představenstva ELKO EP, Petr Drastich, výkonný ředitel ELKO EP Saudi, MUDr. David Kasal, poslanec, Vojtěch Hromek, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Rijádu.

Zleva: Husam Khanji, Alfanar Home Automation Manager,Ahmad Rachwani, Alfanar Executive manager,A.S. Al-Mutlaq, Alfanar Chairman, Jiří Konečný, předseda představenstva ELKO EP, Petr Drastich, výkonný ředitel ELKO EP Saudi, MUDr. David Kasal, poslanec, Vojtěch Hromek, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Rijádu.

Vojtěch Hromek, obchodní rada
Velvyslanectví ČR v Rijádu