english  česky  عربي 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na Saudi Safety and Security 2016 v Dammámu

Ve dnech 16.-18.5.2016 se české firmy zúčastnily specializované výstavy Saudi Safety and Security 2016 v Dammámu (výstaviště Expo Dahran).

Výstava Saudi Safety and Security je de facto jedinou akcí v Saúdské Arábii plně specializovanou na bezpečnostní tématiku, a to zejména na objektovou bezpečnost, speciální bezpečnostní služby, civilní obranu, požární techniku a další příslušné obory. Během výstavy, kterou zahájil guvernér města Al Khobaru Sulaiman Al Thunayyan, se konala doprovodná dvoudenní mezinárodní konference na téma bezpečnosti. Dammám, společně tvořící souměstí s Al-Khobarem a Dahránem, je nejvýznamnější saúdskou průmyslovou lokalitou, kde má své hlavní provozy převážná část ropného a petrochemického, jakož i obranného a bezpečnostního průmyslu Saúdské Arábie. Samotný tento fakt určuje to, že na bezpečnost je v této lokalitě kladen velmi vysoký důraz.

Český stánek, zřízený pod hlavičkou Velvyslanectví ČR v Rijádu a spolufinancovaný Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem obrany ČR byl jediným oficiálním stánkem na celé výstavě a účasti českých firem, kterou společně s Velvyslanectvím ČR v Rijádu koordinovala firma Thor Tactical, byla věnována mimořádná pozornost. Oficiální česká účast byla zdůrazněna ve všech propagačních materiálech výstavy a na plánku výstavy byl český stánek zvýrazněn červeným písmem.

Na výstavě bylo prezentováno celkem 11 českých firem, které se rovněž podílely na financování účasti:
Thor Tactical
Redo
Wings Group
Meva
Tomst
Holík International
Gumárny Zubří
Stratos 07
Prabos Plus
HQH system
Hasam

Celkem 7 firem vyslalo na výstavu své zástupce a ti měli možnost během výstavy diskutovat o distribučních možnostech svých firem na saúdském trhu se zhruba 2 tisíci odbornými návštěvníky. Díky vhodnému umístění stánku a atraktivitě nabízených výrobků se na českém stánku zastavil prakticky každý návštěvník výstavy či účastník konference.

Vedle českých a domácích saúdských firem (vč. oficiální účasti ministerstva zdravotnictví a saúdské organizace civilní obrany) se zúčastnily též firmy z USA, Spojených arabských emirátů, Turecka, Indie, Kataru, Egypta, Číny, Velké Británie, Francie a Německa. Na samostatném stánku pak vystavovala i česká firma Optokon.

O české účasti přinesl článek rovněž specializovaný český časopis Security Magazín, a to jek na svých webových stránkách, tak i v tištěné podobě.

sss2016

 

Celkový pohled na český stánek

 

sss2016


Guvernér Al Khobaru na českém stánku

 

sss2016


Zástupci českých firem na SSS2016

Následují další snímky z průběhu výstavy:

sss2016
sss2016
sss2016