english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Muhammad Rizwan Javed, Muhammad Junaid Bilal, Muhammad Umer Farooq Ashraf, Aamir Waqar, ...
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájeny práce na první ománské továrně přeměňující odpadní olej na biodiesel

Ománská společnost Wakud International LLC (https://www.wakud.com/), klíčový hráč v oblasti recyklace odpadního kuchyňského oleje, zahájil výstavbu svého nejmodernějšího závodu v Khazaen Economic City, který bude prvním zařízením v Ománu recyklujícím odpadní kuchyňský olej na biopalivo. Závod by měl být uveden do provozu v červnu 2021.

Projekt bude realizován jako společný podnik ve spolupráci s britskou společností Green Fuels Ltd (https://greenfuels.co.uk/), která je průkopníkem v oblasti obnovitelných paliv. Od roku 2003 dodala zařízení na biopaliva zákazníkům ve více než 80 zemích s úsporou přibližně 7 milionů tun ekvivalentu CO2.

Společnost Wakud International LLC již dříve uzavřela partnerství se společností Modern Arabian Projects LLC. Tato společnost se zabývá sběrem použitého kuchyňské oleje v sultanátu již více než 14 let, pokrývá celé území sultanátu a je největší společností svého druhu v zemi.

Kontakt:

  • Mr. Talal Hasan, předseda představenstva společnosti
  • Mr. Maher Al Habsi, CEO
  • Wakud International LLC, PO Box 117, Post Code 116, Oman, info@wakud.com

Na základě informací z místního tisku připravil: Ing. Roman Plevák, Ph.D., diplomat pro Omán, Velvyslanectví ČR v Rijádu