english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pxhere.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Omán pracuje na zrychléní systému odbavování zboží

Ománské ministerstvo dopravy, komunikací a informačních technologií na konci roku 2020 dokončilo hlavní rámec pro zvýšení efektivity logistického sektoru. Projekt s názvem Tamayyiz je iniciativou zajišťující měřitelnost výkonu služeb pomocí národních indikátorů. Důraz se klade na zlepšení časového rámce, celní infrastruktury a usnadnění odbavení zboží. Vláda chce tímto způsobem posílit status sultanátu jako mezinárodního logistického centra.
 

Program si klade za cíl zvýšit úroveň obchodních a ekonomických schopností všech složek logistických činností v sultanátu. Má vytvořit kvalitní prostředí pro zúčastněné strany v logistickém sektoru. Urichlit a zjednodušit tok zboží "do" a "ze" sultanátu. Tím podpořit export a import zboží. Prostřednictvím této iniciativy se ministerstvo snaží transformovat logistické obchodní prostředí do globalizovaného podnikatelského prostředí a umožnit logistickému sektoru těžit z nástrojů pro usnadnění podnikání, které jsou k dispozici prostřednictvím všech vládních institucí.

Zejména jde o zlepšení časového rámce, celní infrastruktury a usnadnění odbavení zboží. V těchto oblastech už v posledních letech dosahuje výrazných vylepšení a výsledků. Sultanát se však chce stát světovou jedničkou. Programu se zúčastní řada oddělení, včetně námořních a leteckých linek a jejich agentů, jakož i nakládacích a převozních společností. Mezi zúčastněnými stranami se budou konat workshopy s cílem představit program a nastínit jeho ukazatele před samotným zahájením iniciativy.

Připravil: Ing. Roman Plevák, Ph.D., diplomat pro Omán, Velvyslanectví Rijád