english  česky  عربي 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechTourism
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Turistická prezentace České republiky v Džiddě a Rijádu

(Archivní článek, platnost skončena 28.11.2021.)

Ve dnech 12. a 13. listopadu 2018 proběhly v hotelu Le Meridien v Džiddě a v hotelu Marriott v Rijádu prezentační semináře  pro saúdské cestovní kanceláře v rámci roadshow Discover Central Europe po regionu Blízkého východu. Cílem akcí, které uspořádala agentura CzechTourism ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Rijádu, byla prezentace České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska, coby atraktivních turistických destinací. Zúčastněné, zejména české firmy, pak prezentovaly své individuální nabídky na návazných B2B jednáních. Akce byla financována z prostředků projektů ekonomické diplomacie (PROPED).

Ačkoli prezentace propagovaly i další země regionu, drtivá většina zúčastněných firem pocházela z České republiky. Vedle společnosti zabývající se destinačním managementem se jednalo také o firmy, jejichž činnosti se turistický ruch přímo dotýká, konkrétně: Via FAOC s.r.o. (Fashion Arena Prague Outlet), Four Seasons Travel, s.r.o.,  Graficon spol. s r.o, , Letiště Praha, a.s., Quix Event, s.r.o., Lázně Teplice v Čechách, a.s. a Vizit Europe s.r.o.

Obě akce uvedl a moderoval manažer pro mezinárodní marketing agentury CzechTourism Marek Kroutil. Zahajovací projev na semináři v Džiddě dne 12. listopadu přednesl honorářní konzul České republiky Hussein Shobokshi. V Rijádu dne 13.11.2018 pak Chargé d’affaires a. i. Jaromír Janev. V úvodních prezentacích turistických agentur byly zdůrazněny atraktivní body České republiky, Slovenské republiky, Maďarska a Polska, zejména historická místa, světoznámé lázně a přírodní krásy. Následovaly krátké prezentace služeb zúčastněných firem, které stručně osvětlily jejich činnost a sloužily jako pozvánka na přímá jednání vzápětí.

Na následujícím business matchingovém semináři pak mohly zúčastněné, z drtivé většiny české, subjekty individuálně jednat se saúdskými cestovními kancelářemi a prezentovat detailněji své nabídky. Konzulka Velvyslanectví ČR v Rijádu Dana Eltomová na obou akcích prezentovala informace k procesu získávání Schengenských víz a v průběhu B2B semináře zodpovídala individuální dotazy k předmětné problematice. 

Semináře v Rijádu se zúčastnilo přes 120 zástupců saúdských cestovních kanceláří. Akce v Džiddě přilákala přes 75 účastníků. Semináře byly financovány z prostředků projektů ekonomické diplomacie (PROPED) Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj v ČR.

Vojtěch Hromek, obchodní rada

Velvyslanectví ČR v Rijádu.

 

 

Galerie


Discover Central Europe 2018