english  česky  عربي 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Vojtěch Hromek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Saúdská zdravotnická skupina Salehiya a příležitosti pro české firmy

Jedna z předních saúdských zdravotnických skupin Salehiya rozšiřuje své obchodní aktivity, což přináší příležitosti i pro české firmy. Také proto se dne 9.10.2019  velvyslanec České republiky v Saudské Arábii J.E. Juraj Koudelka setkal s p. Jalilem Juhou, jejím výkonným ředitelem. Jednání mělo za cíl identifikovat obchodní příležitosti pro české firmy v oblasti zdravotnických prostředků, farmacie a veterinární farmacie v Saúdské Arábii a regionu.

Společnost Salehiya je přední poskytovatel medicínské a specializované zdravotnické techniky.V současné době je jednou z předních saúdskoarabských společností podílejících se na distribuci léčiv, lékařského a laboratorního vybavení, diagnostiky, lékařského vybavení, nemocničního a spotřebního materiálu. Společnost expanduje od samotné distribuce výrobků k zavádění řady návazných služeb za účelem poskytování komplexních řešení s vyšší přidanou hodnotou, k čemuž jí dopomůže i rozsáhlý program digitální transformace. Zajímavou příležitostí pro české firmy je také dodávka výrobků z oblasti veterinářské farmacie, která je ve skupině Salehiya nejrychleji rostoucím sektorem.

Dskuse, které se zúčastnil také obchodní rada velvyslanectví p. Vojtěch Hromek a zástupce české společnosti con4PAS p. Jan Ferjo, se mimo výše uvedené zaměřila i na stav a směřování saúdského zdravotnictví a návazných tržních sektorů, dále pak na investiční možnosti České republiky.

Velvyslanec J. Koudelka představil již existující úspěšné realizované projekty obdobného charakteru a nastínil možné alternativy spolupráce, což bylo velmi pozitivně reflektováno. Návazné aktivity ze společného setkání se společností Salehiya budou realizovány ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Rijádu a relevantních státních agentur (CzechTrade, CzechInvest).

Obchodní úsek velvyslanectví ČR v Rijádu je připraven zprostředkovat zainteresovaným firmám ze sektoru zdravotnických prostředků, farmacie a veterinární farmacie přímý kontakt.

Vojtěch Hromek

Velvyslanectví ČR v Rijádu