english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: alfanar group
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Saúdská firma Alfanar má zájem investovat v České republice

Dne 4.12.2017 jednali zástupci velvyslanectví ČR v Saúdské Arábii s fou Alfanar o možnostech spolupráce s českými firmami. Fa Alfanar se zajímá zejména o možnosti investic do českých firem a start-upů v oboru elektrotechniky a zvažuje i vlastní přímou investici vybudováním své pobočky v ČR.

Dne 4.12.2017, český velvyslanec v Saudské Arábii J.E. Jiří Slavík v doprovodu obchodního rady Petra Hošťálka a zástupce společnosti con4PAS Jána Ferja jednali v Alfanar Industrial City v Rijádu o možnostech spolupráce českých a saúdských firem a při té příležitosti si prohlédli i výrobní kapacity společnosti Alfanar.

Společnost Alfanar je nejvýznamnějším výrobcem elektrických komponent a s 22 tisící zaměstnanci a s dosaženým obratem 2,5 miliardy dolarů se řadí k největším společnostem v regionu. Průmyslový komplex společnosti je největším svého druhu na Blízkém východě s celkovým výrobním spektrem, které pokrývá vše od světelné elektroniky pro domácnosti až po silnoproudé rozvaděče pro průmysl. V posledních letech společnost Alfanar expanduje i do Evropy prostřednictvím akvizic v jednotlivých zemích EU (Španělsko, Itálie, Německo, Velká Británie…).

Program jednání se mimo jiné zaměřil i na investiční možnosti České republiky. V kontextu plánu rozvoje společnosti se diskutovaly příležitosti, jak v oblasti kapitálových investic do českých firem, tak i vytvoření designového centra na podporu nových produktových linií pro další expanzi na trhy EU. J.E. pan velvyslanec J. Slavík představil již existující úspěšné realizované projekty obdobného charakteru a nastínil možné alternativy spolupráce, což bylo velmi pozitivně reflektováno. Návazné aktivity ze společného setkání se společností Alfanar budou realizovány zástupci CzechInvestu. V případě zájmu o investici silného partnera ze Saúdské Arábie v oboru činnosti fy Alfanar se mohou české firmy (zejm. start-upy či expandující firmy) hlásit u agentury  CzechInvest.

Mgr. Petr Hošťálek
obchodní rada
Velvyslanectví České republiky v Rijádu

alfanar

Vice-prezident společnosti Alfanar M. Thoraval v rozhovoru s velvyslancem ČR v Rijádu J. Slavíkem, p. J. Ferjo ze společnosti Con4PAS a obchodním radou velvyslanectví P. Hošťálkem (zprava).

alfanar

 Pan M. Yassine, výkonný ředitel průmyslového areálu Alfanar Industrial City, provází českou delegaci výrobním závodem.

alfanar