english  česky  عربي 

rozšířené vyhledávání

KONZULÁRNÍ A VÍZOVÉ ODDĚLENÍ

Příjem žadatelů dle níže uvedeného je organizačně nastaven a kapacitně omezen tak, aby bylo možné dodržet bezpečnostní opatření, jež mají za cíl chránit žadatele i pracovníky konzulátu. Žadatelé jsou povinni se dostavit s rouškou a strpět případnou kontrolu tělesné teploty. Žádáme žadatele, aby nepředkládali dokumenty v plastových fóliích/obalech. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

KONZULÁRNÍ ÚSEK VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V RIJÁDU

KONTAKTNÍ ÚDAJE

E-mail:
konzulární a vízový úsekconsulate_riyadh@mzv.cz

Konzulární a vízová působnost pro:
Království Saúdské Arábie
Království Bahrajn
Sultanát Omán
Jemenská republika

Pro veškeré konzulární a vízové služby je zapotřebí dojednat si předem schůzku prostřednictvím e-mailové adresy consulate_riyadh@mzv.cz. Rozpis úředních hodin pro jednotlivé úkony naleznete níže. Nepodepsané e-mailové zprávy nebudou zpracovány.

Případné telefonické dotazy, prosíme, směřujte na pondělí a středu. Během měsíce Ramadánu jsou telefonáty přijímány pouze do 14:00 hod.

Žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum za účelem turistiky, léčení či návštěvy je třeba podat prostřednictvím vízových center VFS Global v RijáduDžidděAl KhobaruManámě and Maskatu. (Pozn.: Jemenští žadatelé bez pobytového povolení v Saúdské Arábii musí podat žádost o vízum osobně na velvyslanectví).

ÚŘEDNÍ HODINY PRO VEŘEJNOST

1)
Žádosti o vízum

Žádosti o krátkodobé (schegenské) vízum jsou vyřizovány prostřednictvím vízových center společnosti VFS Global.

Neděle

10:00–12:00

11:00–12:00

žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum*

vyzvedávání pasů / rozhodnutí o žádosti o vízum

Úterý

09:00 - 10:00

13:00–15:00

žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum*

žádosti o dlouhodobé vízum či pobyt

Čtvrtek

09:00 - 10:00

10:00–12:00

žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum*

žádosti o dlouhodobé vízum či pobyt

* Přednostně přijímány jsou žádosti rodinných příslušníků občanů České republiky/EU (bez nutnosti sjednání schůzky) a držitelů diplomatických pasů.

Úředními jazyky, kterými lze komunikovat na zastupitelském úřadu ČR v Rijádu, jsou čeština a angličtina. V případě, že žadatel ani jedním z daných jazyků nehovoří, je v rámci agendy dlouhodobých pobytů a víz povinností žadatele zajistit si na vlastní náklady tlumočníka.

Žádosti o dlouhodobý pobyt - v případě, že je vyžádán výslech žadatele Ministerstvem vnitra ČR, nikoliv při příjmu žádosti, ale během procesu rozhodování o žádosti,  tento výslech musí být proveden v českém jazyce. Žadatel si je povinen na vlastní náklady tlumočníka do českého jazyka pro tento účel zajistit.

2)
Legalizace a ověřování

Úterý

10:00–12:00


3)
Konzulární služby (žádosti o cestovní doklad, registraci narození/sňatku, apod.):

Neděle

13:00–15:00