english  česky  عربي 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Aktuální informace ke vstupu z ČR do Saúdské Arábie

je umožněn těm cestujícím, kteří jsou držiteli:
- platného pobytového povolení (iqama) s platným vstupním a výstupním vízem
- obchodního/pracovního víza
- turistického víza 

Všichni cizinci vstupující do Saúdské Arábie musí:

- provést před cestou PCR test, který při příjezdu nesmí být starší 72 hodin

- registrovat se 72 hodin před příjezdem do země na portálu https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home

- vyplnit prohlášení Ministerstva zdravotnictví Saúdské Arábie stanovující podmínky karantény

- nainstalovat si do mobilního telefonu aplikaci „Tawakkalna

- předložit platné zdravotní pojištění pokrývajícítaké onemocnění covid-19 včetně karanténních opatření (pouze v případě cesty na krátkodobé vízum)

Cestující, kteří jsou plně očkovaní některou z  vakcín uznaných v KSA (Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna a Johnson&Johnson, Sinopharm a Sinovac) a druhá dávka vakcíny byla aplikovaná nejméně 14 dní před vstupem do země, musí nejpozději 72 hodin před cestou registrovat svůj očkovací certifikát na webové stránce  https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home. Tato povinnost se nevztahuje na osoby mladší 18 let. Originál očkovacího certifikátu je třeba opatřit vyšším ověřením a mít ho s sebou při vstupní kontrole. Informace bude zanesena do aplikace Tawakkalna. Za těchto podmínek budou očkované osoby z institucionální karantény vyjmuty.

 Neočkovaní cestující (včetně rezidentů s  rezidenční kartou - iqamou) musí po příjezdu podstoupit 7denní institucionální karanténu, PCR test během prvních 24 hod. pobytu a druhým PCR test 7. den po příletu. Po předložení negativního testu bude možné karanténu 8. den ukončit. Dle leteckého úřadu GACA bude cena ubytování během povinné institucionální karantény, 2 PCR testy a povinného pojištění zahrnuta již v letence na zodpovědnost leteckého dopravce.

Dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví se toto opatření nevztahuje na diplomaty a jejich rodiny, oficiální návštěvy, leteckou posádku a lékařský personál.  Seznam  ubytovacích kapacit pro institucionální karanténu, licencovaných Ministerstvem turistického ruchu, jsou k dispozici na webové stránce  https://cdn.mt.gov.sa/public/licensedAccommodations/index.html. Ohledně institucionální karantény viz zpráva tiskové agentury SPA https://www.spa.gov.sa/viewfullstory.php?lang=en&newsid=2227209#2227209. Pro více informací kontaktujte svého leteckého dopravce.

Souhrnná informace je dostupná na webové stránce leteckého dopravce Saudia https://www.saudia.com/before-flying/travel-information/travel-requirements-by-international-station