english  česky  عربي 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19: Aktuální informace ke vstupu z ČR do Ománu

1. 9. 2021 vešla v účinnost nová rozvolnění v souvislosti s pandemií covid-19, která umožňují cestovatelům znovu navštívit tuto blízkovýchodní zemi.

Opatření před cestou do Ománu:

- Všichni cestující jsou povinni po příletu předložit očkovací certifikát s QR kódem, který prokáže naočkování dvěma vakcíny proti nemoci covid-19 (vakcínami schválenými Ministerstvem zdravotnictví Ománu: Oxford-AstraZeneca, AstraZeneca-Covshield, Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson, Sinovac, Sinopharm a Sputnik V), přičemž druhá dávka musí být aplikována nejpozději 14 dní před příletem.

- Všichni cestující do Ománu se musejí registrovat na stránkách https://covid19.emushrif.om/, kde uploadují svůj očkovací certifikát s QR kódem a výsledek PCR testu, rovněž s QR kódem. Je nutné mít sjednané mezinárodní cestovní pojištění pokrývající léčení nákazy nemoci covid-19, a to v délce minimálně jednoho měsíce.

- Pokud se cestující po příletu prokáže negativním výsledkem PCR testu ne starším než 72 hodin (v případě letu trvajícího 8 hodin nebo kratším) nebo 96 hodin (v případě letu delšího než 8 hodin), nemusí podstoupit karanténu.

- V případě, že cestující nepodstoupil PCR test před cestou, je povinen zaplatit při registraci na výše uvedených webových stránkách poplatek, ihned po příletu provést na letišti PCR test a do doby, než bude disponovat negativním výsledkem, nosit trasovací náramek. V případě pozitivního výsledku je nutné zahájit 10 denní karanténu.

- Cestující mladší 18 let a osoby, kterým zdravotní stav neumožnil vakcinaci (což je nutné prokázat potvrzením od lékaře), jsou z povinnosti prokázat se očkovacím certifikátem i výsledkem PCR testu osvobozeni.