english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádost o saúdský trestní rejstřík

Upozorňujeme české občany, držitele iqamy KSA, že před odjezdem z KSA (na základě final exit visa) je vhodné obstarat si saúdský trestní rejstřík pro případ pozdější potřeby. Je velmi obtížné obstarat ho po odjezdu ze Saúdské Arábie.

V případě, že dlouhodobě pobývající cizinec žádá o saúdský výpis z rejstříku trestů, může se setkat s požadavkem předložit podpůrný dopis vystavený velvyslanectvím země, která po něm výpis z RT vyžaduje.

Pokud od Vás tento dopis bude vyžadován, obraťte se prosím na konzulární úsek našeho velvyslanectví prostřednictvím e-mailové adresy consulate_riyadh@mzv.cz .

K e-mailové žádosti o podpůrný dopis připojte scan:

- cestovního pasu (s prohlášením, že souhlasíte s pořízením kopie Vašeho cestovního dokladu)

- pobytového povolení v KSA (iqamy)

Po vystavení dopisu je žadatel informován prostřednictvím e-mailu, že tzv. confirmation letter je připraven k vyzvednutí.

Potvrzení je nutné převzít na našem úřadě osobně nebo v zastoupení.

Výše správního poplatku se řídí příslušnou položkou sazebníku konzulárních poplatků.

Další postup:

- Confirmation letter je nutné opatřit razítkem Ministerstva zahraničních věcí KSA.

- Na základě takto ověřeného potvrzení je příslušným úřadem vystaven trestní rejstřík.

- Pro použití trestního rejstříku v ČR je potřeba tzv. vyšší ověření, které bude opět na základě e-mailové žádosti a po uhrazení správního poplatku provedeno naším úřadem.

Jak o podpůrný dopis za účelem vystavení trestního rejstříku, tak o jeho následnou superlegalizaci lze požádat na honorárním konzulátu v Džiddě.