english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sjednání schůzky pro podání vízové žádosti

Informace o způsobu sjednání schůzky za účelem podání žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum, dlouhodobé vízum a pobyt.
 

KRÁTKODOBÉ (SCHENGENSKÉ) VÍZUM

Žádost o krátkodobé vízum mohou být podány prostřednictvím níže vízových center společnosti VFS Global:

  • Rijád, Království Saúdské Arábie
  • Džidda, Království Saúdské Arábie
  • Al Khobar, Království Saúdské Arábie
  • Manáma, Království Bahrajn
  • Maskat, Sultanát Omán

Žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum je možné podat pouze prostřednictvím vízových center VFS Global v Rijádu, Džiddě, Al Khobaru, Manámě and Maskatu. Od 2.2.2020 lze přímo na Velvyslanectví České republiky žádat o tato víza jen ve zvláštních případech (např. držitelé diplomatických, služebních pasů, rodinní příslušníci občanů EU). Pro tento účel je nutné si předem sjednat schůzku prostřednictvím emailu consulate_riyadh@mzv.cz.  (Pozn.: Jemenští žadatelé bez pobytového povolení v Saúdské Arábii mohou podat žádost o vízum pouze osobně na velvyslanectví).

Pro bližší informace o podmínkách podání žádosti prostřednictvím vízových center, úředních hodinách, adrese a způsobu sjednání schůzky navštivte webové stránky příslušného vízového centra.

DLOUHODOBÉ VÍZUM, ŽÁDOSTI O DLOUHODOBÝ/TRVALÝ POBYT

Žádost o dlouhodobé vízum či pobyt je nutné podat přímo na zastupitelském úřadu České republiky v Rijádu. Pro tento účel je nutné si předem sjednat schůzku prostřednictvím emailu consulate_riyadh@mzv.cz. V případě podání žádosti o zaměstnaneckou kartu je nutné si předem sjednat schůzku prostřednictvím emailu employment_riyadh@mzv.cz. Způsob žádosti o termín k podání zaměstnanecké karty je uveden v anglické části Appointments.