english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Interview J.E. velvyslance ČR J. Slavíka pro Saudi TV24

Dne 27. října 2015 velvyslanec Jiří slavík poskytl obsáhlé interview saúdské televizní stanici TV 24.
 

Představil v něm ČR jako destinaci pro zdraví, lázní světového věhlasu a široké škály procedur, jako zemi s řadou přírodních a historických krás.  Nevyhnul se otázkám na proces bezproblémového a přátelského rozdělení Československa, jako příkladu pro ostatní svět nebo vztahu našich občanům k Evropsklé unii a jejího přínosu pro řadového občana.

Byl dotazován na turistické možnosti a nabídku ČR, úroveň služeb a cen, vztah Čechů k Arabům a cizincům vůbec, došlo i na frekventované dotazy ohledně schengenských víz, či možnosti vysokoškolského studia u nás.

Podrobně byl zmíněn stav nezaměstnanosti v ČR, bonita české ekonomiky a její exportní možnosti do regionu, s důrazem na bilaterální obchodní výměnu.

Český velvyslanec se vyjádřil k problematice uprchlické krize v Evropě, její dopadům na ČR i k dezinformacím ohledně českého přístupu k migrantům šířeným nestátními subjekty a ze zahraničí.

Redaktora TV kanálu zajímaly také jeho osobní názory kupř. na chápání tradiční rodiny i trávení volného času velvyslance.

Poznámka: Kanál TV 24 je přenášen satelitem Nile Sat. Své pořady vysílá také prostřednictvím You Tube. Termín první projekce tohoto interview zatím není znám, očekává se v průběhu tří – čtyř týdnů v programu Diplomatic Oasis.

Saudi TV24