english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference "Překonávání globálních hrozeb: posilování mezikulturního dialogu, stability a míru"

V Praze se uskutečnila mezinárodní akademická konference pod záštitou ministra zahraničních věcí České republiky L. Zaorálka "Překonávání globálních hrozeb: posilování mezikulturního dialogu, stability a míru"

Ve dnech 13.-14.04.2016 proběhla v Praze pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR L. Zaorálka mezinárodní akademická konference „Překonávání globálních hrozeb: posilování mezikulturního dialogu, stability a míru“, jejímiž organizátory byly Pražská skupina velvyslanců států Organizace islámské spolupráce (OIC) a Centrum globálních studií Akademie věd ČR.

Jednalo se o příležitost k potvrzení politické linie vlády ČR podporující mezikulturní a mezináboženský respekt, dialog a toleranci. Ministr Zaorálek upozornil na celonárodní veřejnou debatu na toto téma v ČR a Evropě obecně a vyzval jak k boji proti násilí a šíření skupinové nenávisti, tak i k serióznímu, trpělivému a citlivému naslouchání pokojně projevovaným obavám části evropské a české veřejnosti tváří v tvář nejen náboženskému extremismu, ale i rychlým kulturním proměnám v Evropě spojeným s masovou migrací.