english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Vojtěch Hromek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance J. Koudelky u ministra životního prostředí, vody a zemědělství Abdurrahmana Abdul Mohsena Al-Fadlïho

Dne 4.2.2019 byl velvyslanec ČR pro Saúdskou Arábii Ing. Juraj Koudelka, CSc. přijat ministrem životního prostředí, vody a zemědělství Saúdské Arábie Abdurrahmanem Abdul Mohsenem Al-Fadlim. Hlavními tématy diskuse byly možnosti spolupráce obou zemí v oblasti environmentálních a potravinářských technologií.

Přijetí proběhlo v přátelské atmosféře. Ministr Al-Fadli prezentoval cíle Saúdské Arábie ve světle transformační strategie Vize 2030, která svým záběrem i ambicemi vytváří velké příležitosti pro zahraniční partnery. V této souvislosti se ministr zajímal o možnosti technologické spolupráce mezi oběma zeměmi. Velvyslanec Koudelka informoval o schopnostech a expertíze českých firem v oblasti vodohospodářství a odpadového hospodářství, což jsou sektory, do kterých Saúdská Arábie hodlá investovat významné prostředky, a dále o silných stránkách českého sektoru potravinářských technologií.

Ministr Al-Fadli se také živě zajímal o projekt technologie S.A.W.E.R. pro získávání pitné vody ze vzduchu, který bude Česká republika prezentovat na veletrhu Expo 2020 v Dubaji. Dle slov ministra má v Saúdská Arábie zájem o veškerá řešení, která svými parametry výrazně převyšují v současnosti používané technologie, nebo je předčí z hlediska nákladů.