english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání velvyslance ČR J. Slavíka se saúdským ministrem ropy a minerálních zdrojů

Dne 19.4.2016 byl velvyslanec ČR Jiří Slavík přijat saúdským ministrem ropy a minerálních zdrojů Alim bin Ibrahimem Al-Naimim

Velvyslanec J. Slavík předal v přítomnosti obchodního rady velvyslanectví P. Hošťálka ministru Al-Naimimu dopis ministr průmyslu a obchodu J. Mládka, ve kterém p. ministr Mládek poděkoval saúdskému protějšku za pozvání na konferenci o sekvestraci skleníkových plynů, které se zúčastnil v Rijádu. Současně pozval saúdského ministra k návštěvě České republika. P. ministr Al-Naimi sdělil, že jako turista již ČR navštívil a že rád přijede opět do ČR.

Obě strany se ujistily, že obchod se SAU probíhá až na několik výjimek dobře a výměna zboží stále stoupá. P. ministr Al-Naimi ujistil velvyslance Slavíka, že si obstará informace o případných překážkách obchodu mezi ČR a SAK v jeho oblasti působnosti.

Velvyslanec Slavík informoval ministra Al-Naimiho o plánu provést testovací dodávky saúdské ropy do českých rafinérií, což saúdský ministr uvítal a nabídl přizpůsobit saúdské dodávky ropy stávajícím technologiím v českých rafinérií.

Velvyslanec Slavík nabídl rovněž rozšíření vzájemné spolupráce na oblast geologického průzkumu v SAK, vzdělávání odborníků v ČR a dodávek techniky, potřebné pro těžební průmysl.

Obě strany se ujistily, že spolupráce mezi ČR a SAK v oblasti ropy a minerálních zdrojů může být navýsost oboustranně užitečná.