english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tisková konference k přímému leteckému spojení mezi Prahou a Rijádem

První let do Prahy uskuteční ČSA ve středu dne 06. července 2016.

„Díky nové lince Českých aerolinií, vlajkovému leteckému přepravci ČR, získá Rijád od července letošního roku první přímé letecké spojení s Prahou. Trasa Rijád – Praha se stane nejen historicky prvním přímým vzdušným spojením dvou hlavních měst, ale také Saúdské Arábie s Českou republikou. První let do Prahy uskuteční ČSA ve středu dne 06. července 2016“. Tato slova zazněla, kromě jiného, na tiskové konferenci, kterou ve svých prostorách uspořádalo dne 02.06.2016 velvyslanectví České republiky v Rijádu.

Na lety mezi Prahou a Rijádem nasadí ČSA moderní Airbusy A319, nabízející 144 pohodlných sedadel obchodní a ekonomické třídy. Let mezi Rijádem a Prahou potrvá šest hodin a pět minut, zatímco v opačném směru bude o deset minut kratší.

Jednosměrnou letenku Rijád – Praha, včetně všech poplatků, bude možné pořídit od 1.641,- SAR, zatímco zpáteční lístek bude prodáván od 3.329,- SAR. Občerstvení na této lince bude saúdskoarabským klientům připravováno předními českými šéfkuchaři výlučně z halal potravin a surovin.

Česká republika se v Saúdské Arábii tradičně prezentuje jako země s vyspělým zdravotnictvím, lázeňstvím a službami v oblasti fyzioterapie a rehabilitace. Kromě toho může nabídnout saúdským návštěvníkům překrásnou přírodu a historické památky. Česká republika je země bezpečná a nabízí vysokou kvalitu poskytovaných služeb za výhodné ceny.

csa press conf

 

 

 

csa press conf

Velvyslanec ČR Jiří Slavík a zástupce ČSA v Rijád Luai Kasawat prezentují novou přímou leteckou linku mezi Rijádem a Prahou.