italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: velvyslanectví ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR věnovala Itálii 500 tisíc zdravotnických roušek

Velvyslankyně ČR v Itálii Hana Hubáčková dnes předala Ministerstvu zahraničních věcí Italské republiky zásilku české pomoci v podobě půl miliónu zdravotnických roušek. O poskytnutí materiálního daru Itálii, která byla na evropském kontinentu epidemií koronaviru zasažena jako první a patří mezi nejvíce postižené země, rozhodla vláda ČR na svém zasedání dne 4. května 2020.
 

„Přejeme Itálii, aby úspěšně čelila fázi znovuotevření země a společnosti, i množství aktuálních ekonomických a sociálních výzev“ uvedla velvyslankyně ČR. „Virus je nadále přítomen, a ČR je připravena spolupracovat na bilaterální i evropské úrovni na řízení epidemie, poněvadž jen společným úsilím ji porazíme. Děkujeme také za solidaritu Itálie vůči ČR, měli jsme o něco více štěstí, neboť jsme se mohli poučit ze situace v Itálii, která byla zasažena v EU jako první, uvedla dále velvyslankyně.

Zásilku zdravotnických roušek převzal Generální ředitel sekce pro správní záležitosti, informatiku a komunikaci italského ministerstva zahraničních věcí, Nicandro Cascardi, využity by měly být pro italskou státní správu. Poděkoval za poskytnutou podporu ze strany ČR Itálii v tomto náročném období, včetně předchozí materiální pomoci i asistence při repatriaci italských občanů z ČR.

Česká vláda schválila již v březnu 2020 poskytnutí materiálního daru Itálii v podobě 10 000 ochranných obleků určených pro zdravotníky v boji proti COVID-19. Na další pomoci se podílely také některé kraje, české univerzity a firmy, které sdílely s italskými partnery důležité know-how pro výrobu ochranných prostředků, a množství dobrovolníků.

předání daru ČR

předání daru ČR

předání daru ČR

předání daru ČR

předání daru ČR

předání daru ČR

předání daru ČR

předání daru ČR

tweet MZV Itálie

tweet MZV Itálie