italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ministry of Foreign Affairs of Italy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Aleš Chmelař navštívil Itálii

Ve dnech 9. a 10. června 2021 navštívil Itálii náměstek ministra zahraničních věcí ČR Aleš Chmelař.
 

Během své návštěvy se Aleš Chmelař setkal s náměstkem ministra zahraničních věcí Itálie Manlio di Stefanem, náměstkem ministra zahraničních věcí Benedetto Della Vedovou a státním tajemníkem vlády pro evropské záležitosti Vincenzo Amendolou, se kterými jednal jak o aktuálních otázkách evropské agendy, tak o možnostech posílení bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Itálií. Setkal se rovněž se zástupci italské centrální banky BankItalia.

Aleš Chmelař a Manlio Di Stefano

Aleš Chmelař a Manlio Di Stefano


Cílem návštěvy bylo obnovit po pandemii tradici pravidelných diplomatických a politických návštěv na vysoké úrovni mezi Českou republikou a Itálií a oživit bilaterální výměny ve všech oblastech, a to jak v kontextu posilování partnerství s Itálií, tak s ohledem na předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2022. Itálie je pro Českou republiku důležitým spojencem vzhledem ke společnému členství v EU a Severoatlantické alianci, které obě země vede ke společné budoucnosti v evropském prostoru. Itálie je také pátým nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky, přičemž bilaterální obchodní bilance v posledních letech poměrně dynamicky roste, včetně plodných vztahů v oblasti cestovního ruchu.

Aleš Chmelař byl také dne 9.6. hostem webináře pořádaného Ústavem mezinárodních vztahů (Istituto Affari Internazionali) s názvem "Weathering the storm: the future of the European Union in a rapidly evolving global dis/order", během kterého odpovídal na otázky ředitelky Nathalie Tocci. Záznam z webináře: https://www.youtube.com/watch?v=xwIljz-3k-0&t=2s