italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslankyně ČR a zástupců českých agentur na Sicílii

Ve dnech 25. a 26. září 2018 se uskutečnila návštěva velvyslankyně ČR Hany Hubáčkové a zástupců státních agentur ČR v hlavním městě regionu Sicílie Palermu. Součástí nabitého programu byla bilaterální setkání s institucionálními představiteli města Palerma a regionu Sicílie, ekonomický seminář za účelem představení ČR místní podnikatelské komunitě a navázání nových ekonomických a obchodních kontaktů, návštěva Středomořského institutu pro specializované transplantace (ISMETT) a doprovodný kulturní program – inaugurace parčíku pojmenovaného po prvním prezidentovi ČR V. Havlovi a zahájení multimediální instalace „Iron Dust“ z prostředí bývalé kladenské huti Poldi.
 

Program první oficiální návštěvy velvyslankyně Hany Hubáčkové v Palermu, který zajistil honorární konzul ČR na Sicílii Andrea Marchione, zahrnoval především setkání s institucionálními představiteli - starostou města Palerma Leoluca Orlandem, a prezidentem regionu Sicílie Nello Musumecim, v rámci nichž se diskutovalo o potřebě zintenzivnit a posílit vzájemné vztahy v oblasti ekonomické, turistické a kulturní.

Vedle institucionálních setkání se dne 25.9.  uskutečnilo v prestižních historických prostorách Městské knihovny podnikatelské fórum organizované velvyslanectvím ČR v Itálii a honorárním konzulátem ČR ve spolupráci s agenturami Czechtrade a CzechTourism sídlícími v Miláně, a Česko-italskou obchodní a průmyslovou komorou v Praze (CAMIC). Seminář byl zaměřen zejména na prohloubení obchodních a turistických kontaktů a nalezení nových příležitostí pro přítomné české a italské podnikatelské subjekty. Na semináři vystoupili velvyslankyně ČR, místostarosta Palerma S.Marino a honorární konzul ČR A. Marchione, který seminář moderoval. S prezentací zaměřenou na bilaterální obchodní vztahy a ekonomickou situaci v ČR vystoupil ekonomický rada velvyslanectví ČR J. Jílek. Ředitel kanceláře CzechTrade v Miláně M.Atanasčev prezentoval služby, které poskytuje jak jeho agentura, tak vládní agentura CzechInvest. Ředitel pobočky CzechTourism v Miláně L. Rosenberg ve svém vystoupení podtrhl příznivý vývoj v oblasti cestovního ruchu a prezentoval ČR jako atraktivní turistickou destinaci. Vystoupení zástupkyně CAMIC A.Kunové, zodpovědné za sektory turismu a potravinářství, se zaměřilo na služby komory ve vztahu k italským podnikatelům v ČR a těm, kteří o aktivitách směrem k ČR.

V rámci dalšího programu se velvyslankyně ČR společně se starostou města Orlandem zúčastnila slavnostní inaugurace parčíku věnovaného prvnímu prezidentovi ČR Václavu Havlovi, a dále navštívila Středomořský institut pro specializované transplantace (ISMETT), který se zaměřuje i na zahraniční pacienty.

Kulturním prvkem pak bylo zahájení multimediální instalace „Iron Dust: Polvere di ferro“ italského fotografa Danilo De Rossiho, kterou představil v sídle historického archivu města Palerma. Fotografie a projekce o  místě, podle autora významného pro české kulturní a společenském povědomí – bývalé kladenské hutě Poldi -  zavedly návštěvníky do prostředí bývalé ocelárny.

ekonomický seminář

ekonomický seminář

inaugurace parčíku V. Havla

inaugurace parčíku V. Havla

setkání s prezidentem regionu

setkání s prezidentem regionu