italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představení programu českého předsednictví v Radě EU

Velvyslanectví České republiky v Římě uspořádalo ve spolupráci s vedením metropolitního města Říma slavnostní představení programu a priorit českého předsednictví v Radě Evropské unie. V reprezentativních prostorách Paláce Valentini, kde se konají zasedání rady metropolitního města, vystoupil při příležitosti zahájení českého předsednictví zástupce starosty Pierluigi Sanna, státní tajemník pro evropské záležitosti Vincenzo Amendola, velvyslankyně České republiky v Itálii a na Maltě Hana Hubáčková, velvyslanec Francie v Itálii Christian Masset, velvyslankyně Francie při organizacích OSN v Itálii  Celine Jurgensen a stálý představitel ČR při FAO a WFP Jiří Jílek.

Přítomní hosté z řad představitelů veřejných institucí, Parlamentu Itálie a diplomatického sboru měli možnost seznámit se s hlavními politickými prioritami českého předsednictví, které představila velvyslankyně Hana Hubáčková. S ohledem na motto předsednictví, které je inspirované projevem Václava Havla, byl zároveň promítnut krátký film „Evropa jako úkol“ věnovaný myšlenkovému odkazu bývalého českého prezidenta v souvislosti s otázkou evropské integrace.

Součástí programu večera bylo také vystoupení české operní pěvkyně Leony Peleškové, která přednesla s klavírním doprovodem tři operní árie včetně nejznámější árie z Dvořákovy opery Rusalka „Měsíčku na nebi hlubokém“.

 

Sál rady v paláci Valentini.

Sál rady v Paláci Valentini.

 

Proslovy velvyslankyně a zástupce starosty na nádvoří paláce.

Projev velvyslankyně Hany Hubáčkové a zástupce starosty Pierluigiho Sanny.

 

Pěvecké vystoupení Leony Peleškové.

Pěvecké vystoupení Leony Peleškové.

 

Velvyslankyně se členy Parlamentu Itálie.

Velvyslankyně Hana Hubáčková se členy Parlamentu Itálie.

 

Společenský program na nádvoří paláce.

Společenský program na nádvoří Paláce Valentini.