italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast velvyslankyně ČR na konferenci "Stav Unie 2019" ve Florencii

Ve dnech 2. až 4. května se ve Florencii konala konference „State of the Union“, Stav Unie, kterou každoročně pořádá Evropský univerzitní institut (EUI). Hlavními tématy letošní konference byly demokracie, evropské volby, právní stát a fake news.

Konferenci zahájil ministr zahraničních věcí Italské republiky Enzo Moavero Milanesi a uzavřel ji premiér Giuseppe Conte. Českou republiku letos zastupovala velvyslankyně ČR v Itálii Hana Hubáčková. Přítomna byla také česká komisařka v EU, Vĕra Jourová, zodpovědná v Evropské komisi za spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost pohlaví, která se zúčastnila kulatých stolů na téma "Demokratičtější vnější činnost EU" a "O 30 let později: co přinesl demokratický přechod z roku 1989 zemím střední a východní Evropy?“

V rámci letošního ročníku konference byla věnována zvláštní pozornost demokracii 21. století v Evropě, což je téma, které má s ohledem na volby do Evropského parlamentu koncem května 2019 zvláštní význam. Řečníci, kteří zastupovali širokou škálu organizací, zemí a názorů, diskutovali o demokratickém fungování Evropské unie, jejích členských států a jejich schopnostech reagovat na ambice a potřeby budoucích generací.

Zahájení konference O stavu Unie, Florencie

Zahájení konference O stavu Unie, Florencie