italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně České republiky navštívila velitelství operace EUNAVFOR MED IRINI

Dne 14. 7. 2022 velvyslankyně České republiky v Itálii a na Maltě Hana Hubáčková navštívila velitelství operace EUNAVFOR MED IRINI v Římě, kde se setkala s velitelem operace kontra admirálem Stefanem Turchettem a dalšími členy mise, včetně pěti členů českého kontingentu EUNAVFOR MED IRINI.

Velvyslankyně byla velitelem IRINI informována o poslání mise a o operační situaci v centrálním Středomoří, kde operace probíhá. Velvyslankyně rovněž navštívila Joint Operation Centre (JOC), operační centrum velitelství, odkud je řízena a monitorována činnost více než 500 mnohonárodních pracovníků a prostředků poskytnutých 24 členskými státy EU, které operaci podporují.

Velvyslankyně se rovněž setkala se všemi českými příslušníky, kteří byli přiděleni k velení operace IRINI, a poděkovala jim za jejich službu jménem České republiky. Návštěva potvrdila význam úzkých vztahů s ČR, která je jedním z hlavních přispěvatelů  této unijní operace a v období červenec-prosinec 2022 zastává roli rotujícího Předsednictví Rady Evropské unie.

 

Velvyslankyně v Joint Operation Center

Prohlídka Joint Operation Centre. 

 

Velvyslankyně při setkání s českými vojáky.

Setkání s českými vojáky.