italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně ČR Hana Hubáčková předala 500 respirátorů firmy WPA římské Spallanzaniho nemocnici pro infekční choroby

Dne 2. prosince předala velvyslankyně ČR Hana Hubáčková v Římě dar české firmy WPA v podobě 500 vysoce kvalitních respirátorů. Za prestižní Spallanzaniho nemocnici převzala poslední generaci nově vyvinutých respirátorů generální ředitelka Marta Branca. Zúčastnil se rovněž zástupce Ministerstva zahraničních věcí Itálie ředitel Odboru EU a zástupce vrchního ředitele Alessandro Gaudiano. Velvyslankyně Hubáčková zdůraznila, že „proti viru, který nezná hranic, je nejúčinnější obranou mezinárodní spolupráce a právě projevená solidarita s námi zůstane i po odeznění pandemie“.

Respirátory WPA byly vyvinuty v České republice v reakci na šířící se pandemii COVID-19 a jsou určeny pro ty nejvíce ohrožené, kteří stojí v první linii boje s koronavirem. Účinnost filtru je 99,995%, což je více než třída FFP3. Materiál TPE, schváleny pro použití v potravinářském průmyslu je antialergický a poskytuje dlouhodobý komfort. Respirátor je určen k dlouhodobému použití a je zcela dekontaminovatelný.

Firma WPA působila dosud především v leteckém průmyslu a dodávala díly firmám Airbus a Boeing. Její inženýři však v dubnu 2020 vyvinuli v reakci na COVID-19 respirátor s unikátními vlastnostmi, který dnes používá v České republice řada zdravotnických zařízení. Reagovali tak na nedostatek kvalitních masek s certifikáty vyráběnými v Evropě. Respirátor byl po uvedení na trh dále vyvíjen a za posledních 6 měsíců bylo připraveno osm aktualizovaných verzí.

Dar 500 respirátorů v hodnotě 20 000 Euro je další z podpor, která přichází z České republiky do Itálie v této nelehké době a je stvrzením vynikajících partnerských a obchodních vztahů obou zemí.