italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Quirinále
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně ČR na tradiční ceremonii předání vánočních a novoročních přání prezidentovi Italské republiky ze strany diplomatického sboru

Dne 16.12. se velvyslankyně ČR Hana Hubáčková zúčastnila v prezidentském paláci Quirinále v Římě každoroční ceremonie předání vánočních a novoročních přání prezidentovi Italské republiky ze strany diplomatického sboru.

Po uvítacím slově děkana diplomatického sboru - apoštolského nuncia, Mons. Tscherriga, se prezident Mattarella obrátil k vedoucím diplomatických misí akreditovaných v Italské republice se svým projevem. M.j. v něm varoval před oslabením multilateralismu a paralelním rozvojem rozšiřujícího se napětí. Podle jeho slov je iluzorní představa nalézt útočiště v osamocené ochraně vlastních komunit, a návrat ke zbrojení je dle něj historická regrese, plná rizik. Evropská unie by měla učinit kvalitativní pokrok, uvedl dále Mattarella. 

Ceremoniálu se zúčastnil také ministr zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Luigi Di Maio a zástupci Senátu republiky a Poslanecké sněmovny IT.

Prezident IT přijal diplomatický sbor

Prezident IT přijal diplomatický sbor

Velvyslankyně ČR H.Hubáčková s velvyslancem SR J.Šothem

Velvyslankyně ČR H.Hubáčková s velvyslancem SR J.Šothem