italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EUNAVFOR MED Irini press office
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně ČR v Itálii navštívila velitelství operace EUNAVFOR MED Irini

Velvyslankyně České republiky v Itálii Hana Hubáčková navštívila dne 13.10. velitelství operace EUNAVFOR MED Irini, které se nachází v římské čtvrti Centocelle.
 

Velvyslankyni ČR v sídle velitelství operace přivítal její velitel, kontradmirál Fabio Agostini, který představil aktuální informace o operaci a jejích výsledcích. Velvyslankyně rovněž pozdravila členy českého národního kontingentu zapojeného do mise, jenž v současné době čítá pět příslušníků Armády České republiky.

Rozhodnutí o zahájení operace EUNAVFOR MED Irini přijala EU dne 31. března 2020 s mandátem stanoveným do 31. března 2021. Hlavním úkolem operace Irini (v řečtině „mír“) je přispívat k uplatňování zbrojního embarga OSN za využití vzdušných, družicových a námořních prostředků. Mise má zejména v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN 2292 (2016) provádět na volném moři u pobřeží Libye kontroly plavidel, u nichž existuje podezření, že přepravují zbraně nebo související materiál do/z Libye. V rámci vedlejších úkolů má operace EUNAVFOR MED Irini rovněž monitorovat nedovolený vývoz ropy z Libye, napomáhat při budování kapacit a výcviku libyjské pobřežní stráže a námořnictva, či přispívat k rozbití operačního modelu sítí převaděčů a obchodníků s lidmi.

Webové stránky operace IRINI: https://www.operationirini.eu/ .

 

EUNAVFOR MED Irini 13.10.

EUNAVFOR MED Irini 13.10.

EUNAVFOR MED Irini 13.10.

EUNAVFOR MED Irini 13.10.