italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Hana Hubáčková představila priority předsednictví v Parlamentu Itálie

Senátorky a senátoři Parlamentu Itálie měli dne 12. 7. možnost vyslechnout si představení priorit českého předsednictví v Radě Evropské unie. Velvyslankyně Hana Hubáčková vystoupila ve Výboru pro politiky Evropské unie a seznámila členy Senátu republiky s hlavními směry aktuálního předsednictví v EU.
 

Schůzi senátního výboru vedl její předseda Dario Stefano, s nímž se krátce předtím velvyslankyně Hana Hubáčková setkala. Prezentace priorit předsednictví byla příležitostí k diskuzi o aktuálních evropských tématech, do níž se aktivně zapojila zejména senátorka Emma Bonino, která v minulosti zastávala mimo jiné post evropské komisařky, a také senátorka Sabrina Ricciardi.

Diskuse se změřila především na témata související s následky ruské agrese na Ukrajině. Velvyslankyně nastínila záměry českého předsednictví v oblasti dopadů energetické krize, migrace, zvládání uprchlické vlny a v této souvislosti připomněla skutečnost, že v České republice dosud požádalo o dočasnou ochranu bezmála 400 000 ukrajinských uprchlíků.   

 

Velvyslankyně Hana Hubáčková a předseda výboru Dario Stefano

Velvyslankyně Hana Hubáčková a předseda Výboru pro politiky EU Dario Stefano.