italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: videopozdrav ministra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Videopozdrav Itálii ministra zahraničních věcí Petříčka u příležitosti státního svátku ČR 28.října

Ke dni  28října, výročí vzniku samostatného československého státu, věnoval ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček Itálii a českým krajanům zde žijícím speciální videopozdrav.  videopozdrav
(MP4, 10 MB)

 

Sdělení velvyslankyně ČR u příležitosti státního svátku:

 

Vážené dámy, vážení pánové,

milí krajané a přátelé,

dovolte mi, abych Vás pozdravila při příležitosti státního svátku České republiky, kterým si připomínáme jeden z nejvýznamnějších momentů novodobé historie našeho národa -  vznik samostatného Československa 28. října roku 1918.

Charakter letošního roku nám bohužel neumožňuje oslavit tento významný den společně. Itálie i Česká republika  po jarních měsících i nyní soustředí všechno úsilí především k tomu, aby překonaly epidemii Covid-19, která obě země těžce postihuje. Všichni věříme, že se to společným úsilím všech podaří a že si z této mimořádné situace odneseme vědomí hodnot, které nás spojují a které jsou pro živost společnosti i jednotlivce nejdůležitější.

Je mi velkým potěšením, že Vás právě v tomto obtížném roce mohu ke dni našeho státního svátku pozvat ke krátkému videosetkání s ministrem zahraničních věcí České republiky, panem Tomášem Petříčkem.

Za sebe i za všechny kolegy a kolegyně na Zastupitelském úřadě v Římě Vám upřímně děkuji za podporu, kterou jste i letos věnovali spolupráci mezi našimi zeměmi a přeji Vám všem pevné zdraví!

Hana Hubáčková

velvyslankyně