italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Public domain pictures
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Iveco dodá nové autobusy pro Prahu

Vítězem tří veřejných zakázek Dopravního podniku hl. m. Prahy na nákup nových městských dieselových autobusů typu Standard, Standard+ a Kloubový se stala společnost Iveco Czech Republic ze skupiny Iveco Group. Dopravní podnik již uzavřel rámcové smlouvy na dodávku nových autobusů Iveco Streetway 12m, Iveco Crossway LE 14,5m a Iveco Streetway 18m. V následujících pěti letech může DPP na jejich základě nakoupit až 253 vozidel.

Celkový maximální objem všech tří zakázek činí téměř 1,591 miliardy korun. Dopravní podnik v zakázce na nákup až 100 městských 12metrových autobusů kategorie Standard obdržel nabídky od celkem pěti společností, kromě vítězné také od firem Otokar Otomotiv, Solaris Czech, SOR Libchavy a Škoda Electric. Předpokládaná hodnota této zakázky byla 600 milionů korun, vítězná nabídková cena byla 499 milionů korun. Zakázka na nákup až 10 autobusů kategorie Standard+ je primárně určena pro obnovu vozového parku na lince AE spojující Letiště Václava Havla Praha a hlavní nádraží. Součástí všech tří veřejných zakázek je kromě autobusů i nákup odpovídajícího počtu sad hardware a software pro diagnostiku závad autobusů.

Všechna vozidla mají celovozovou klimatizaci s topením, jsou vybavena zařízením pro automatické počítání cestujících, kamerovým systémem zahrnujícím monitorování interiéru, čelní nehodovou a zadní kamerou, kloubová vozidla navíc i bočními kamerami. Splňují veškeré Standardy kvality PID, budou vybavena kompletním odbavovacím a informačním systémem a dodávána v novém jednotném designu PID.