italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstkyně ministra obrany Radka Konderlová se zúčastnila Průmyslového fóra NATO v Římě

Itálie hostila ve dnech 17. – 19. 11. setkání zástupců ministerstev obrany na Průmyslovém fóru NATO (NIF). Za Českou republiku se NIF zúčastnila náměstkyně pro řízení Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR Radka Konderlová. Český zbrojní průmysl na paralelně organizované schůzce Průmyslové poradní skupiny NATO (NIAG) zastupovali prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek a zástupkyně ředitele AOBP ČR Kristýna Stejskalová.  

Záštitu nad akcí převzal generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, který spolu s italským ministrem obrany Lorenzem Guerinim setkání zahájil. NIF je hlavní příležitostí pro otevřený dialog s průmyslem o inovacích a o rozvoji obranných schopností. Letos bylo na akci v Římě zastoupeno více než 200 společností a zástupců odvětví obranného a bezpečnostního průmyslu. Na fóru se diskutovalo o nové strategické koncepci Aliance, která určuje směr, jímž se bude NATO ubírat v příštím desetiletí.
Italští hostitelé uspořádali dne 19. listopadu také návštěvu letecké základny Pratica di Mare a letadlové lodi italského námořnictva Cavour kotvící v přístavu Civitavecchia. Náměstkyně ministra obrany Radka Konderlová se při této příležitosti mimo jiné setkala s Guidem Crosettem, prezidentem Asociace leteckého, obranného a bezpečnostního průmyslu Itálie (AIAD), který v minulosti rovněž zastával post náměstka ministra obrany.

fórum

fórum